Zielone światło dla Polskiego Radia Lwów! DZIĘKUJEMY!

Po ukazaniu się artykułu Czy zamilknie polski głos we Lwowie? 27. września w Naszym Dzienniku (jest umieszczony na obrazku), dzisiaj TVP podała informację o brakujących środkach w kasie Polskiego Radia Lwów na opłacenie eteru w rozgłośni ukraińskiej.

Także dzisiaj (28. września) Prezydium Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowało o zwiększeniu finansowania dla Radia Lwów o brakującą kwotę, dając, tym samym, zielone światło istnieniu polskich audycji we Lwowie. Nie odbyło się bez pomocy zespołu parlamentarnego „Koło Lwowian”, na czele z jego przewodniczącym posłem Sylwestrem Chruszczem.

Polskie Radio Lwów w eterze to kontynuacja przedwojennych tradycji radiofonii lwowskiej. To pierwsze audycje po polsku we Lwowie poczynając od początku lat 90. i zarazem jedyne. To polskie słowo słyszane przez 3 godziny w tygodniu, słuchane wg rankingu ukraińskiego komitetu statystyki przez ponad 10,4% mieszkańców obwodu lwowskiego.

Radio Lwów już od dawna prosiło o dofinansowanie brakującej kwoty, gdyż brak środków skutkowałby zamknięciem działalności. O zaistaniałej sytuacji już napisało Polskie Radio http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1867681,Senat-RP-pomoze-Polskiemu-Radiu-Lwow-Bedzie-zwiekszenie-budzetu .

W tym roku 14-15 października przypada Jubileusz 25-lecia działalności Polskiego Radia Lwów http://wiadomosci.wspolnotapolska.org.pl/wiadomosci/6437/JUBILEUSZ-25LECIA-R , który, już teraz można powiedzieć, będzie obchodzony bez wahania i przy głośnych dźwiękach muzyki.