Setki wywiadów, dziesiątki akcji i tysiące spotkań – podsumowanie roku 2018

31-12-2018

W 2018 Polskiemu Radiu Lwów udało się naprawdę wiele. Zresztą, sami mogą Państwo to ocenić. Był to rok intensywnej działalności oraz mega pozytywnych wrażeń. Rok wytężonej pracy aby teraz odetchnąć i "z ręką na piersi" powiedzieć - udało się! 

Udało się przezwyciężyć problemy, rozwinąć skrzydła, zrobić jeszcze więcej dla słuchaczy, a ponadto zrealizować jeszcze więcej projektów w bieżącym roku.

Ale! To wszystko dzięki Wam! Dzięki ludziom dobrej woli, sponsorom, osobom nas wspierającym z każdego kontynentu, słuchaczom spod każdej szerokości geograficznej. 

Spróbujmy wg punktów podsumować ten ożywiony i trochę szalony 2018:

Zaczęło się już w styczniu. Wtedy miało miejsce Spotkanie Opłatkowe p.t. “W radiu czuj się jak w domu”, na które przybyło sporo zaproszonych osób, a nasza redakcja zaprezentowała słuchaczom 3 scenki z codziennego życia dziennikarzy radiowych. Wg słów zaproszonych osób, było naprawdę wesoło.

Tylko wyliczę osiągnięcia, nie wspominając o akcjach pomocy, poruszeniu tematów ważnych dla Polaków we Lwowie i okolicach, setkach spakowanych paczek i t.d.

Także w styczniu rozpoczęliśmy prowadzenie:

Latem organizowaliśmy:

Jesienią, w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski, byliśmy uczestnikami:

A tak w sumie, listopad rozpoczął się od akcji "Znicz – Media", kiedy nie tylko zapalamy znicze na cmentarzach lwowskich, pod czas organizowanej obecnie przez KG RP we Lwowie, a zapoczątkowanej przez nas acji "Światełko pamięci", ale też nagrywamy wywiady z ludźmi, przybyłymi w tych dniach na cmentarze. W 2018 w pierwszych dniach listopada, specjalnie do Lwowa, przybyli ludzie ze Śląska, Warszawy, Krakowa i Pomorza.

Dzięki naszym przyjaciołom miało miejsce wielowektorowe ukazanie Radia Lwów w Łodzi – w TVP Łódź, radiu Łódź, IPN - oddziale łódzkim i Łódzkiej Wolnej Strefie Ekonomicznej.

Zaś w ciągu całego roku do naszej działalności można wliczyć:

Ostatnie dni spędziliśmy wspólnie w ramach audycji Bożonarodzeniowych, emitowanych w dniach 24., 25. i 26. grudnia

https://radiolwow.org/ostatnie-audycje/24.-grudnia-2018

Zaś w sobotę, w trakcie audycji zapowiedzieliśmy kolejną niespodziankę - ulepszenie i modernizację naszego portalu internetowego www.radiolwow.org aby był jeszcze bardziej funkcjonalny i uwspółcześniony.

Pozostaje życzyć sobie i wszystkim jeszcze więcej wspólnie spędzonego czasu, bardziej kolorowych przygód i jeszcze większych przeżyć w roku 2019, który będzie bardziej wzbogacony aniż barwny 2018. 

Szczęśliwego Nowego Roku!